Kuidas teha suur jõulueelne kodukoristus?

TEE AINULT NII PALJU, KUI SINU JÕUVARUD JA AEG LUBAVAD
Helget jõuluaega oodates on kodus palju tegemist ja üks neist on jõulukoristus. Enne pühi tasub koristada just nii palju, kui omaenda peomeeleolu vajalikuks peab.. Enne jõule on hullupööra palju tegemist ja meelespidamist, nii et on mõtet korraks aeg maha võtta ja aru pidada, kui kaugele su jõu- ja ajavarud ulatuvad. Kui plaanis on kodu suurpuhastus, võib selle sama hästi jätta jõulujärgsesse ajakavva. Jäta meelde, et jõulumeeleolu tekib eelkõige meeldivast koosolemisest lähedastega ja sellel aasta kõige pimedamal ajal aitab see pehme meeleolukiirgus paljugi andeks anda. Puhta ja korraliku üldilme oma kodu jaoks võib kiirelt ja lihtsalt luua ühe õhtuga. Niisiis ei maksa kogu jõuluootusaega raisata stressamise peale, et mida kõike tuleks jõuda ära teha. Tegele jõulu eel selle asemel selliste asjadega, mis sulle jõuluga seoses rohkem meeldivad. Õnneks on olemas väikesed ja kiired nipid, mille abil ka koristus saab enam-vähem tehtud.

ÕIGEID VAHENEDEID KASUTADES ON KORISTAMINE KIIRE JA LIHTNE
Jõulukoristuse ees pole üldse mõtet hirmu tunda. Kergesti käsitsetavate ja eesmärgipäraste vahenditega sujub koristamine kiirelt ja lihtsalt. Tööülesandeid omavahel jagades võivad kõik pereliikmed ühise kodu koristamisest osa võtta. Sel viisil saab ka jõuluootusest teha kogu pere jaoks toreda ühise sündmuse. Kõigepealt veendu, et koristusavahendid oleksid kõik terved ja kasutuskõlblikud. Kasuta varrega vahendeid, et ei peaks eraldi ronima kõrgemate pindadeni või laeni ulatumiseks. Sobiva pikkusega vars võimaldab ka põranda puhastamisel olla ergonoomiliselt õiges tööasendis. 

PUHASTA LÄBIMÕELDULT
Töö õige korraldus vähendab tuppa tuleva tolmu kogust. Korista oma kodu ülaltpoolt allapoole. Tolmumõõk paindub vajadusele vastavalt ja selle saab ühendada ka pikema varrega, mis võimaldab kergesti eemaldada tolmu ka kõrgel asetsevatelt pindadelt, ilma et peaks sekeldama toolidel ronimisega ja nende ümberpaigutamisega.
Ime tolm vaipadelt ja põrandalt ning pane vaibad veidikeseks ajaks välja tuulduma. Vaibaklopitsaga saab vaipadelt kergesti eemaldada ka lahtise prahi. Pühi põrandad puhtaks Mikrokiulise nühisega, Laminaatpuhasti sobib nii laminaat- kui parkettpõrandatele. Kasta mopp vette või pritsi selle pinnale sobivat pesuvedelikku. Niiske mopiga pestud põrand saab kauni läike ning pühkimine ei jäta piisajälgi.

SAUNA PESEMINE
Paljude eestlaste jaoks on jõuluõhtusaun väga oluline ja sel juhul on eelduseks, et saun oleks puhas. Sauna pesemine pole hoopiski nii suur väljakutse, kui tavaliselt arvatakse. Spetsiaalse lavapesuriga saab saunalava kiiresti puhtaks ka lavalaudade vahelt, ilma et oleks vaja laudu üles tõsta või liigutada. Heade vahenditega on lihtne pääseda ka lava alla ja selle jalgade juurde. Varre külge ühendataval topeltharjal on pöörlev liides, mis võimaldab pika varrega sauna põrandat kiirelt ja lihtsalt pesta.


Lõpuks ometi on meil kodus puhtad pinnad, kuhu on hea asetada jõulukaunistusi ja -tulesid. Jõulukaunistuste valikul ole siiski mõõdukas – kõiki olemasolevaid dekoratsioone ei ole vaja igal aastal välja panna. Siis on ka jõulujärgne koristamine lihtsam!

<< Eelmine Järgmine >>