MAJAEHITUSE BLOGI x

 • Kas soovite hunnikut ehitusmaterjale või unistuste kodu oma perele?

  Kodu, kus igal lapsel on oma rahulik nurgake. Kodu, kus on vahva kokata ja saab ka saunas käia. Kodu, kus on ruumi hobivahenditele, ja pole probleeme poriste saabaste pesemisega. Või teha mida iganes, mida pere hindab, vajab ja soovib.

 • Ehitamise etapid

  Maja ehitamine saab tavaliselt alguse unistusest, just sellest omast ja isikupärasest kodust inimese unistustes. Alustuseks tasukski täpselt selgusele jõuda oma vajadustes ja soovides, kuna õnnestunud uue maja projekteerimine põhineb alati tulevase elaniku vajadustega arvestamisel. Hoolimata sellest, kas ehitamissoovi vallandab mingi teatud majatüüp või sinu unistuste krunt, mõtle järele, mis on sinu jaoks tulevase kodu puhul oluline. Ideefaasis võid tutvuda eri stiili majadega näiteks meie veebilehekülgedel, kust võid maju tutvustavad brošüürid ka koju tellida. Ideid ja informatsiooni erinevate lahenduste kohta võid otsida ka meie majaesitlustelt.

 • Põrandamaterjali valik

  Millise põranda ma oma koju valiksin? Mida põrandamaterjali valides arvesse võtta tuleks ja millised omadused eri põrandamaterjalidel on?

 • Krundi valimine

  Asukohta valides tehke koos perega nimekiri tähtsatest kriteeriumitest. Soodsa hinnaga krunt võib tähendada suuri ehitus- ja elamiskulusid, kui valikut ei tehta hoolikalt.
  Enne kui lasete ennast lummata maja enda sisustusest, hobiruumidest, püsililledest ..– mis on meeldiv ja tuleb omal ajal, keskenduge hoolikalt krundi valikule.

 • Vali oma koju hästi toimiv valgustus

  Valgustusel on suur mõju kodu funktsionaalsusele, meeleolule ja mugavusele. Valgustus avaldab suurt mõju kodu funktsionaalsusele, meeleolule ja mugavusele. Juba maja planeerimisetapis tuleb arvestada piisava ja õige valgustusega kodu kõigis ruumides, võttes arvesse pere vajadusi.

 • Tulekolde valimine

  Tulekollet valides on igaühel silmas peetavate asjade osas oma tähtsuse järjekord, nendeks võivad olla kamina välimus, kütmisvajadus, atmosfääri tekitamine, toidu valmistamine või vajadus lisasoojusallika järele.

 • Sauna kavandamine

  Juhul, kui olete maja ostes jõudnud sisustusvalmis või majapaketi lahenduseni, siis vaatame lühidalt läbi kõige olulisemad asjad, mida sauna valides silmas pidada.

 • Kuidas teha suur jõulueelne kodukoristus?

  JÕULUKORISTUST EI TASU KARTA – SEE SAAB ÜHE ÕHTUGA TEHTUD.
  Helget jõuluaega oodates on kodus palju tegemist ja üks neist on jõulukoristus. Enne pühi tasub koristada just nii palju, kui omaenda peomeeleolu vajalikuks peab.

 • Ehitusinformatsiooni modelleerimine ehk BIM

  Ehitusinformatsiooni modelleerimine ehk BIM (Building Information Modeling) on olnud juba aastaid üks ehitusala kesksemaid, kui mitte keskseim arengusuund ja viis asju teha. Millega on praktikas tegu ja millist kasu toob see ehitamise pooltele?