Sisekujnduse soovitused ajatu kodu jaoks

Kui kodu on rajatud pikaajalise plaaniga, on oluline meeles pidada, et kodusisustuse lahendused ja materjalid tuleks valida nii, et need võivad kesta aastaid. Ajatu sisekujunduse saladus peitub hoolikalt läbi mõeldud valikutes ja lahendustes.

MÕTLE LÄBI OMA VÄRVIPALETT


Eesmärgiks on ajatu kodu, kus on hea olla ajastust ja vahelduvatest trendidest hoolimata. Kuna ruumi domineerivad sisekujunduselemendid, näiteks materjalid, on sageli töömahukad ja kulukad vahetada, siis peaksite nende jaoks valima neutraalse ja harmoonilise värvipaleti. Stiilselt kerge värvigamma pakub rohkem võimalusi muudatuste tegemiseks ja kergemini värskendatavate elementidega, nagu näiteks dekoratiivsed tekstiilid ja väikesed dekoratiivesemed saab ruumi hõlpsalt lisada isikupära, mitmekülgsust ja trendikust.

Sissekolimisvalmis Omatalo köögi värvigamma on maalähedane ja soe. Köök on pärit Topi-Kitcheni valikust.

Hele, looduslik ja maalähedane värvilahendus on elegantne, diskreetne ja turvaline valik, kuna see toob valgust ja avarust isegi väikesesse ruumi, sellega saab teisi värve pingutuseta kombineerida ja sõltumata vanusest on sel rafineerituse pitsat. Näiteks praegu aktuaalsete hallide varjundite ja purustatud pulbervärvide abil on lihtne tuua rohkem kodusust, isikupära ja soojust. Veel mõned aastad tagasi trendikas must ja valge, tugevad kontrastid ja üleni valgeks värvimine on kaotanud oma sära, sest üleni valges interjööris on oht, et see jääb kaugeks ja külmaks. Kuna rajatakse kodu, on oluline tuua ka sisekujunduse värviskeemiga ruumi pehmust ja kutsuvat soojust. Näiteks, kaunid on soojades toonides puidust pinnad koos murtud pastelltoonidega. Valge pole kadunud, kuid selle erinevaid toone kasutatakse mõõdukamalt. Viimased suundumused on kindlasti loovus, isikupära ja värvide harmoonia.

Sissekolimiseks valmis Omatalo elutoa harmooniline sisekujundus sünnib valgete toonide ja sooja puitmööbli kombinatsioonis.


VALI LOODUSLIKUD MATERJALID


Panustades materjalivalikus väärtuslikku ja klassikalisse, ei pea pettuma. Messing ja vask on endiselt soositud ja esinevad näiteks kappide ja sahtlite käepidemetes, valgustites või kaunistustes. Lisaks on marmor ja kvarts saavutanud edu töötasapinna materjalidena, sest need on atraktiivsed, vastupidavad ja on saadaval erinevates värvides ja mustrites. Ka näiteks töötlemata ja maalähedast betooni võib leida köögis üha rohkem, sest seda on väga lihtne hooldada ja see ei vaja praktiliselt üldse hooldust.
Paljudele soomlastele meeldiva Skandinaavia stiili nurgakivideks on selgus, minimalism ja mööbli, samuti materjalide kvaliteet. Heledat, looduslähedast ja kerget värvilahendust loovad eriti kvaliteetsed, autentsed naturaalsest puidust pinnad. Samuti on looduslikud materjalid, näiteks džuut või linane, tekstiilides ilusad ja kauakestvad. Puhtasse Skandinaavia interjööri kuuluvad ka pragmatism, ruumi otstarbekas kasutamine ja tarbetu eemaldamine, mistõttu stiil meeldib paljudele sisekujundajatele.

Pehmed ja heledad toonid on aastaid asjakohased. Pilt: A.S.Helsingö

KOGE ERINEVATE RUUMIDE ATMOSFÄÄRI
Et majast saaks kodu, on oluline kujundada sisekujundus nii, et see looks selle ruumi funktsioonide jaoks õige meeleolu. Seda loob värvidele, materjalidele ja tekstiilile lisaks eriti valgustus.
Kodudes on kõige tavalisem soe valge värvustemperatuur, kuid värvustemperatuur tuleks panna sobima nii keskkonna kui ka ruumiga vastavalt selle eesmärgile. Valgustusega saab määratleda ruumi funktsioone: võimsad töötuled loovad töise, samal ajal kui pehmem ja soojem valgus loob lõõgastava õhkkonna. Näiteks köök nõuab üldiselt head töövalgustust, elutuba meeleoluvalgustust lõõgastumiseks ja magamistuba piisavat, suunatud lugemisvalgust, mis ei paista silma. Heledad värvid ja läikivad pinnad peegeldavad valgust ja loovad mulje, et päevavalgust on palju. Tumedad pinnad omakorda neelavad valgust ja sobivad hästi näiteks magamistoas, kus saab sooja ja sügava tooniga rahuliku õhkkonna luua.


ROHKEM ISIKUPÄRA DETAILIDES
Lisaks nendele näpunäidetele on eriti tähtis tuua koju oma isiksus. Miski ei muuda kodu sedavõrd ajatuks, kui selline tervik, mis tundub selle elanikule oma ja asjakohane. Väikeste isiklike esemetega on võimalik luua omaenda õhkkond ja unikaalne stiil.
OMAPÄRASED ESEMED TOOVAD SISEKUJUNDUSSE ISIKUPÄRA.

<< Eelmine Järgmine >>