BLOGI x

 • Omatalo Eesti klientide tellimused on hoitud

 • Eramaja on korterist odavam?

  Korterite ja eramajade hinnad on oma hinnatasemelt jõudnud huvitavasse olukorda, kus eramaja ehitus ja ostmine on tänases turu olukorras soodsam, kui korteri soetamine.

 • Ehitamise etapid

  Maja ehitamine saab tavaliselt alguse unistusest, just sellest omast ja isikupärasest kodust inimese unistustes. Alustuseks tasukski täpselt selgusele jõuda oma vajadustes ja soovides, kuna õnnestunud uue maja projekteerimine põhineb alati tulevase elaniku vajadustega arvestamisel. Hoolimata sellest, kas ehitamissoovi vallandab mingi teatud majatüüp või sinu unistuste krunt, mõtle järele, mis on sinu jaoks tulevase kodu puhul oluline. Ideefaasis võid tutvuda eri stiili majadega näiteks meie veebilehekülgedel, kust võid maju tutvustavad brošüürid ka koju tellida. Ideid ja informatsiooni erinevate lahenduste kohta võid otsida ka meie majaesitlustelt.

 • Vali hästi toimiv valgustus

  Valgustusel on suur mõju kodu funktsionaalsusele, meeleolule ja mugavusele.

 • Põrandamaterjali valik

  Millise põranda ma oma koju valiksin? Mida põrandamaterjali valides arvesse võtta tuleks ja millised omadused eri põrandamaterjalidel on?

 • Krundi valimine

  Asukohta valides tehke koos perega nimekiri tähtsatest kriteeriumitest. Soodsa hinnaga krunt võib tähendada suuri ehitus- ja elamiskulusid, kui valikut ei tehta hoolikalt.
  Enne kui lasete ennast lummata maja enda sisustusest, hobiruumidest, püsililledest ..– mis on meeldiv ja tuleb omal ajal, keskenduge hoolikalt krundi valikule.

 • Tulekolde valimine

  Tulekollet valides on igaühel silmas peetavate asjade osas oma tähtsuse järjekord, nendeks võivad olla kamina välimus, kütmisvajadus, atmosfääri tekitamine, toidu valmistamine või vajadus lisasoojusallika järele.

 • Sauna kavandamine

  Juhul, kui olete maja ostes jõudnud sisustusvalmis või majapaketi lahenduseni, siis vaatame lühidalt läbi kõige olulisemad asjad, mida sauna valides silmas pidada.

 • Ehitusinformatsiooni modelleerimine ehk BIM

  Ehitusinformatsiooni modelleerimine ehk BIM (Building Information Modeling) on olnud juba aastaid üks ehitusala kesksemaid, kui mitte keskseim arengusuund ja viis asju teha. Millega on praktikas tegu ja millist kasu toob see ehitamise pooltele?