Omatalo Eesti klientide tellimused on hoitud

Eile 06.01.2020 avaldas meie üks koostööpartneritest, Omatalo OY Soomes, et on alustanud pankrotimenetlust. Anname korrastava infona teada, et Omatalo Eesti (Soome Maja Ehitusteenused OÜ) ja Omatalo OY Soomes on eraldiseisvad äriettevõtted, omandussuhe puudub ning Eesti kliente see teade otseselt ei mõjuta.

Soome Maja Ehitusteenused OÜ ehk Omatalo Eesti kannab ajalooliselt Põhjamaades tunnustatud Omatalo kaubamärki, kuna kasutame tänaseks pea sajand Põhjamaa kliimas toimivat, Omatalo puitmajaehituse kvaliteedistandardit, materjalivalikut ja töövõtteid. Omatalo OY all olevast tootmisüksusest tarnime täna teatud ehitusmaterjale.

Oleme olnud ühenduses Omatalo OY pankrotihalduriga, et täpsustada puitelementide tarned Eestisse. Oleme saanud esmase kinnituse, et Soomes hetkel tootmine jätkub ja meie tellimused on tagatud, puitelementide tootmise üksusele otsitakse strateegilist investorit. Puitelemente tarnib üksus nii Põhjamaadesse kui ka Balti riikidesse, Eestisse ja Lätti. Balti riikides kasutatakse paigaldusel suuremat paindlikkust võimaldavaid väikeelemente, mille mahud on aasta aastalt olnud jätkuvas kasvus ning uue investori leidmine on meie hinnangul põhjendatud. Eriti olukorras, kus tehase enda väärtus ületab, Omatalo OY tegevjuhi Janne Rönkkö sõnul, koroona viirusest tingitud 1,9 miljoni suuruse kahjumi mitmekordselt.

Jälgime aktiivselt Soome koostööpartneri edasisi samme ning alternatiivina oleme alustanud ka teiste tarnijate ja koostööpartneritega läbirääkimisi, et tagada ka oma tulevastele klientidele õigeaegsed tarned.

Omatalo Eesti ja Läti puitmajade ehitus on jätkuvas kasvus, inimesed hindavad Põhjamaades toimivat ehitusstandardit. Eelneval kahel aastal on olnud Eestis ja Lätis Omatalo elementmajade nõudlus tõusvas trendis. Kogu Baltikumi müük kasvas aastal 2020 võrreldes aastaga 2019 40%.

Sinu tellimuse ja ehituse kohta annab lisainfot: Raul Pärtel, kontakt +372 56 98 9646, raul@omatalo.ee.

Järgmine >>